ZABIEGI

Piękne licówki

Kto nie marzy o pięknym, równym, śnieżnobiałym uśmiechu?

Doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących skorygować kształt i kolor swoich zębów są licówki. Są to cienkie łuski porcelany przyklejane do przedniej powierzchni zęba. Takie nakładki wymagają jedynie niewielkiego przygotowania i w odróżnieniu od koron nie trzeba redukować zęba dookoła. Niekiedy można je wykonać w ogóle nie ingerując w ząb!

Jako, że licówki są doskonałą metodą umożliwiającą osiągnięcie tzw. „hollywoodzkiego uśmiechu” stały się bardzo modne. Możesz być zdziwiony ale bardzo często licówkami nazywa się metodę pokrycia kompozytem, czyli materiałem, z którego robi się plomby, przedniej powierzchni zęba. W rzeczywistości nie ma to nic wspólnego z licówkami, które zawsze są wykonywane poza jamą ustną w laboratorium.

Tak naprawdę licówki wymagają najwyższych umiejętności i doświadczenia od lekarza wykonującego. Już sam wybór materiału z jakiego ma być wykonana licówka jest złożonym problemem. Jest wiele technik wykonania i wiele rodzajów porcelany, z których można wykonać te uzupełnienia.

W Styldencie dobierzemy dla Ciebie najlepszą metodę!