Co można zrobić, gdy ząb zaczyna boleć? Kiedy jest wrażliwy na nagryzanie, zmiany temperatury, dotyk? Kiedy zmienia kolor na ciemniejszy, jest inny niż pozostałe zdrowe zęby? Co zrobić, gdy ząb w wyniku wypadku lub urazu się złamie? I jak się zgłosić do dentysty, gdy paraliżuje nas strach przed leczeniem kanałowym?
Przyjść do nas! W komfortowych warunkach, przy użyciu nowoczesnych metod i skutecznego znieczulenia, uratujemy Twoje zęby. Pamiętaj: prawidłowo przeleczony kanałowo ząb jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż jego usunięcie i zastąpienie mostem, nie mówiąc już o pozostawieniu luki. Dlatego wyznajemy zasadę: usuwanie zębów to ostateczność.
Leczenie kanałowe w ostatnim czasie znacznie się poprawiło, usprawniło i nie jest już tak koszmarnym zabiegiem jak przed laty. Obecnie opiera się na precyzyjnej cyfrowej diagnostyce RTG – a w naszym gabinecie dodatkowo na dającej dużo bardziej precyzyjny obraz tomografii 3D – oraz na pomiarach długości kanałów urządzeniami, zwanymi endometrami. Czasem kluczowe znaczenie ma możliwość zajrzenia do środka zęba w dużym powiększeniu przy użyciu mikroskopu. Kanały są czyszczone tytanowymi instrumentami i wypełniane płynnym materiałem na gorąco.
Aby takie zabiegi były przeprowadzane w maksymalnie sterylny sposób, podczas leczenia zęby z reguły izolujemy za pomocą specjalnej nakładki zwanej ślinochronem (koferdam). Zastosowanie komputerowo sterowanego znieczulenia pozwala na bezbolesne i sprawne przeprowadzenie leczenia kanałowego.
W ramach endodoncji wykonujemy:
- leczenie kanałowe na jednej wizycie z zastosowaniem elektronicznego pomiaru długości korzeni,
- wybielanie przebarwionych, ciemnych zębów martwych,
- leczenie zębów po wypadkach i urazach (złamania zębów u dzieci i dorosłych),
- leczenie zębów ze stanem zapalnym (silny ból, opuchlizna, wysięk ropny),
- leczenie zębów z nietypową budową anatomiczną (z wąskimi, zakrzywionymi lub niedrożnymi kanałami korzeniowymi, obliteracje, zwapnienie kanałów, kanały dodatkowe, resorpcja korzeni),
- powtórne leczenie kanałowe niedokładnie wyleczonych zębów (zębów leczonych bez mikroskopu),
- powtórne leczenie kanałowe zębów z nawracającym stanem zapalnym,
- usuwanie złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych,
- usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych,
- leczenie zębów pod koronami protetycznymi.
Przekonaj się, jak piękny może być uśmiech