Implanty

dentysta darłowo

Jak odzyskać utracone zęby i przestać ukrywać ubytki?

Jak odzyskać pewność siebie i cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem?

Na te pytania już od kilkunastu lat odpowiada implantologia – dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem brakujących zębów poprzez wszczepianie w dziąsła implantów. Wybierając implanty, pacjent decyduje się na najbardziej naturalną i trwałą metodę odzyskania zęba poprzez sprawdzoną i bezpieczną metodę leczenia.

Przez lata nie doceniano wagi problemu utraty pojedynczych zębów – zwłaszcza tych mniej widocznych. Dziś głośno mówi się o tym, że nawet pojedyncze braki szkodzą pozostałym zębom i zaburzają funkcjonowanie całego zgryzu. Implantologia wychodzi temu naprzeciw.

Inwestycja we własne zdrowie do najlepsza lokata!

Dzięki implantom odzyskają Państwo to, co bezcenne – atrakcyjny wygląd. Ale nie tylko, ponieważ:

 • własne zęby to większa pewność siebie,
 • uzupełnienie brakującego zęba chroni pozostałe zęby przed zniszczeniem,
 • lepsze żucie dzięki pełnemu uzębieniu to zdrowszy żołądek i jelita, a nic nie zastąpi wygody gryzienia własnymi zębami,
 • nie ma bardziej rzucającej się w oczy cechy niż piękne zęby,
 • użyteczność ma dużo większą wartość od poniesionych kosztów.

W praktyce stomatologicznej StylDent oferujemy Państwu przeprowadzenie kompleksowego leczenia implantologicznego. Posiadamy nowoczesny sprzęt, jak również stosowne kwalifikacje, czego dowodem są akredytacje udzielone dla naszej placówki przez Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne, Niemieckie Stowarzyszenie Implantologów oraz Międzynarodowe Zrzeszenie Implantologiczne.

Pacjenci zgłaszający się do nas w celu odtworzenia brakujących zębów są przygotowywani do zabiegu według ścisłych procedur. Najwyższej jakości cyfrowa diagnostyka RTG z możliwością wykonania pomiarów implantologicznych jest dostępna na miejscu w praktyce. W większości przypadków wykonujemy na miejscu badanie tomografii komputerowej i przy pomocy oprogramowania do symulacji zakładania implantów wykonujemy specjalne szablony zwiększające precyzję przeprowadzanego zabiegu.

Przestraszonych pacjentów zapewniamy, że zabieg implantacji jest zabiegiem delikatniejszym od usunięcia zęba i nie należy się go obawiać. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.

Implant zębowy to niewielka tytanowa śruba, która zastępuje korzeń usuniętego zęba. Dzięki tzw. biokompatybilności tytanu implant zrasta się z kością i stanowi podbudowę nowego zęba. Przy użyciu implantów stomatologicznych można uzupełniać pojedyncze braki lub ubytki wielu zębów.

 • Zęby odbudowane na implantach są nie do odróżnienia od naturalnych zębów zarówno pod względem estetycznym, jak i pod względem komfortu w codziennym użytkowaniu. Dzięki implantom możesz swobodnie rozmawiać i uśmiechać się.
 • Po usunięciu zęba naturalnego postępuję zanik kości, co sprawia, że twarz wygląda starzej – osadzenie implantu temu zapobiega.
 • Implanty są stabilne i wygodne. Po ich założeniu nie ma potrzeby wykonywania poprawek. Zazwyczaj służą pacjentowi przez całe jego życie.

Implanty dentystyczne są stosowane na świecie od ponad 30 lat, a corocznie leczenie takie jest stosowane u ponad 30 milionów osób. Badania osadzonych już implantów dowodzą, że po 10 latach od osadzenia funkcjonuje ponad 95% z nich. W związku z powyższym, implantologia jest uznawana za bardzo skuteczną metodę z wyboru leczenia braków zębowych.

Utrata nawet jednego zęba to problem, który nie tylko psuje uśmiech, ale z czasem powoduje przykre następstwa dla pozostałych zębów. Chociaż początkowo pacjent może niczego nie odczuwać, to z czasem zęby sąsiadujące z luką zaczynają się przesuwać i pochylać w stronę pustego miejsca. W efekcie uśmiech traci swoją atrakcyjność. Jeśli ząb nie zostanie w porę uzupełniony, po dłuższym czasie dochodzi do powstawania wad zgryzu i zmniejszenia się luki po usuniętym zębie, co utrudnia prawidłowe założenie implantu.

Aby wykonać most, należy oszlifować sąsiednie zdrowe zęby. Każde szlifowanie zęba, oprócz jego osłabienia, może doprowadzić do stanów zapalnych wymagających leczenia kanałowego. Przy zastosowaniu implantów zdrowe zęby zostaną nienaruszone.

Prawie każdy, może być poddany wszczepieniu implantów stomatologicznych. Bardzo rzadko możliwość wykonania zabiegu ograniczają zaawansowane choroby ogólnoustrojowe. W przypadku wątpliwości każdorazowo konsultujemy się z lekarzem prowadzącym pacjenta.

Czasami pacjenci w podeszłym wieku mają obawy, że ich wiek może uniemożliwić wszczepienie implantów. Niepotrzebnie. Wiek nie jest żadną przeszkodą! Ważniejszy jest ogólny stan zdrowia.

Nasza najstarsza pacjentka miała w dniu zabiegu 92 lata!!! Po zabiegu stwierdziła, że ustabilizowanie dolnej protezy poprzez osadzenie dwóch implantów przywróciło jej radość jedzenia.

Zęby zamocowane na implantach wyglądają i funkcjonują jak naturalne. Oznacza to, że można i jeść, i pić wszystko, bez względu na rodzaj składników. Najważniejsze jednak jest to, że implanty stomatologiczne często poprawiają jakość życia. Osoby, które czuły zakłopotanie i martwiły się z powodu swoich problemów z zębami, często są zachwycone tym, jak dzięki poprawieniu stanu uzębienia zyskały pewność siebie.

Jeżeli na implantach wykonamy pracę protetyczną w technice pełnoceramicznej, to wygląd, wygoda i funkcjonalność nowych zębów zazwyczaj przekraczają oczekiwania pacjentów. Często trudno odróżnić je od zębów naturalnych.

Tak. Po krótkim okresie przystosowawczym zdolność przeżuwania jest porównywalna z siłą zębów naturalnych.

Przy odpowiednich warunkach zabieg trwa ok. 30 minut. Przy większej ilości implantów lub jeżeli trzeba stosować odbudowę kości zabieg może oczywiście trwać dłużej, lecz rzadko kiedy czas zabiegu przekracza 1,5 godziny.

Tradycyjne leczenie jest trójetapowe i trwa od trzech do sześciu miesięcy. Lekarz wprowadza implant, który jest zamykany pod dziąsłem na 2 do 5 miesięcy, aż do wygojenia i połączenia z kością. Po tym czasie przez niewielkie nacięcie jest wprowadzana do implantu tzw. śruba gojąca. Następnie po ok. 4 tygodniach, po wygojeniu dziąsła przystępuje się do wykonania korony na implancie, czyli właściwego zęba.

Stosowanie coraz lepszych implantów pozwala obecnie na skrócenie klasycznej procedury. Bezpośrednio po wprowadzeniu implantu osadza się śrubę gojącą a niekiedy nawet łącznik i na czas gojenia pacjent może otrzymać tymczasowe uzupełnienie. Takie postępowanie skraca czas leczenia do ok. 12 tygodni, lecz nie zawsze jest możliwe.

Wybór procedury zależy od kilku czynników takich jak: stan uzębienia, liczba zębów do zastąpienia i ich pozycja w szczęce, wiek pacjenta itp.

Osadzanie implantów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, które jest całkowicie wystarczające, aby zabieg przebiegał całkowicie bez bólu. Większość pacjentów przyznaje, że procedura ta przebiegła lepiej niż się spodziewali. Po zabiegu lekarz przepisze środki zmniejszające dolegliwości pozabiegowe.

Przy osadzaniu pojedynczego implantu dolegliwości nie występują, lub jedynie w bardzo niewielkim stopniu, tak jak ma to miejsce po delikatnym usunięciu zęba. Przy większych zabiegach, normalnym zjawiskiem jest niewielkie zasinienie oraz opuchlizna dziąsła i tkanek miękkich. Dolegliwości można zazwyczaj uśmierzyć, stosując zwykłe środki przeciwbólowe. Pełna zdolność do pracy powinna wrócić następnego dnia.

 • Przyjmowanie leków wg zaleceń lekarza,
 • zimne okłady w początkowym okresie pozabiegowym,
 • powstrzymanie się od spożywania pokarmów i płynów 2h po zabiegu,
 • unikanie gorących pokarmów i napojów,
 • stosowanie miękkiej szczoteczki, z zachowaniem szczególnej ostrożności w pobliżu rany,
 • miękka dieta (unikanie twardych pokarmów),
 • rozgryzanie pokarmów stroną przeciwną do operowanej,
 • delikatne!!! płukanie jamy ustnej specjalnym płynem wg zaleceń lekarza np. Eludril lub Corsodyl (0,1 % chlorheksydyna),
 • unikanie dużego wysiłku fizycznego w okresie wyznaczonym przez lekarza,
 • zdjęcie szwów 5-14 dni po zabiegu,
 • uczęszczanie na wizyty kontrolne (wg zaleceń lekarza),
 • zakaz palenia w pierwszym tygodniu po zabiegu,
 • zakaz korzystania z sauny, solarium itp.

Wymagają one systematycznego czyszczenia i wizyt kontrolnych, tak jak w przypadku zębów naturalnych. Należy je myć szczoteczką i czyścić specjalną nicią dentystyczną zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa lub higienistki stomatologicznej.

Przekonaj się, jak piękny może być uśmiech