Stomatologia estetyczna

dentysta darłowo

Wszystkie nasze zabiegi można sprowadzić do miana estetycznych – zawsze bowiem dążymy nie tylko do rozwiązania problemu, z jakim przyszedł do nasz pacjent, ale i do tego, by efekt końcowy był estetyczny. Proponujemy więc takie środki i metody, które do niego doprowadzą. Użycie zaawansowanych metod leczenia pozwala dziś każdemu pacjentowi sprawić sobie uśmiech na miarę aktorów z Hollywood.

Wybielanie nie tylko usunie plamy i przebarwienia z zębów, ale także poprawi ich kolor. W naszej praktyce stosujemy wybielanie metodą natychmiastową, tzw. gabinetową. Proponujemy wybielanie lampą plazmową Beyond lub laserowo – metodę dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jest to bardzo prosta i efektywna metoda poprawy uśmiechu. W ciągu jednej godziny pozwala odwrócić efekty starzenia i przebarwiania się zębów, przywracając im biały kolor.

Podczas zabiegu izolujemy dziąsła, nakładamy żel wybielający na przednie powierzchnie zębów, następnie aktywujemy proces wybielania światłem lampy plazmowej (przez 10 minut) lub laserem (przez kilkanaście sekund).Taki proces powtarzany jest trzykrotnie. Efekt wybielenia o parę tonów bieli widoczny jest już po godzinie, a rezultat wybielenia będzie utrzymywał się przez długi czas.

Licówki, które proponujemy w naszej praktyce, są to ultracienkie płytki wykonane na zamówienie z porcelany (nie jest to gotowy materiał kompozytowy!). Przykleja się je na przednią powierzchnię zębów. Stanowią one idealne i estetyczne rozwiązanie w przypadku uszkodzeń zębów, takich jak złamania czy erozja szkliwa. Również liczne i niekosmetyczne wypełnienia (plomby) stanowią wskazanie do wykonania licówek.

Zaletą stosowanych przez nas licówek ceramicznych jest ich trwałość, brak zmiany koloru wraz z upływem czasu, a także brak konieczności lub minimalne szlifowanie zębów.

Licówki wykonujemy z największa precyzją i dbałością o detale, mając na uwadze efekt, jaki chcemy osiągnąć:: piękny uśmiech, dzięki któremu w życiu jest dużo łatwiej!

W przypadku dużych uszkodzeń zębów wykonujemy korony ceramiczne.
Zapewniamy:

  • trwałe i bezpieczne dla zdrowia prawdziwe licówki ceramiczne,
  • jakość bez kompromisów, w którą warto zainwestować – licówki w cenie 2000 zł za sztukę,
  • piękny, promienny uśmiech bez nadmiernego szlifowania.

W przypadku dużych uszkodzeń zębów wykonujemy korony pełnoceramiczne. Są one najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących uzupełnień o najwyższej estetyce. Pomimo że metalowo-porcelanowe korony i mosty są wciąż powszechnie stosowane, to z punktu widzenia estetyki nie mogą spełnić oczekiwań pacjentów. Metal podbudowy jest ciemny i pochłania światło, co wpływa na sztuczny, matowy wygląd całej odbudowy.

W przeciwieństwie do nich korony i mosty pełnoceramiczne, zbudowane z biologicznie zgodnych materiałów, są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić. Wynika to z faktu, że mają taką samą przepuszczalność światła jak w przypadku zębów naturalnych. Odbudowy te nie zawierają metalu i z tego powodu nie ma ryzyka wystąpienia alergii, co może się zdarzyć w przypadku uzupełnień zawierających metal.

Z powyższych względów w Praktyce Stomatologicznej Styldent stosujemy wyłącznie korony pełnoceramiczne!

Piękny uśmiech to nie tylko zęby, ale również dziąsła. StylDent, jako jedna z nielicznych praktyk stomatologicznych, oferuje Państwu takie zabiegi jak:

  • likwidacja uśmiechu dziąsłowego,
  • pokrywanie recesji dziąsłowych (obnażonych szyjek i korzeni zębów ),
  • chirurgiczne wydłużanie koron zębów,
  • likwidacja przerostu dziąsła.

Wymienione zabiegi mogą stanowić uzupełnienie leczenia zębów lub innych zabiegów stomatologii estetycznej.

Przekonaj się, jak piękny może być uśmiech